Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Ешли Кол, објави дека ја завршува играчката кариера.

Левиот бек по истекот на договорот со Дерби Каунти, на крајот на изминатата сезона, одлучи да стави точка на кариерата во 38-мата година и најави дека ќе се посвети на тренерска кариера.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...