Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, на 29 август ќе отпатува во официјална посета на Србија, во чии рамки со претседателот Александар Вучиќ, ќе го официјализираат почетокот на изградбата на автопатот Белград  – Сараево, пренесува Танјуг.

Според неофицијални информации, за време на посетата на Ердоган, би требало да започне и реконструкцијата на патот Нови Пазар – Тутин.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...