Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска ја почнува дводневната официјална посета на Србија. Тој ќе разговара со претседателот Александар Вучиќ и ќе учествува на самитот меѓу Србија, Турција и Босна и Херцеговина. Ердоган исто така ќе присуствува на плагањето темел за изградба на автопатот Белград- Сараево. Со Ердоган во Белград доаѓа и многубројна делегација турски стопанственици од разни области.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...