Офанзивецот Изаир Емини е четвртиот фудбалер кој по крајот на сезоната ги напушта редовите на шампионот Шкендија. Емини меѓу „црвено-црните“ пристигна од албански Кукс, а според најавите сега кариерата ќа ја продолжи во косовскиот прволигаш Дрита од Гњилане, чиј тренер е Ардијан Нухиу. Претходно, како што е познато, од Шкендија си заминаа и Самир Фазли, десниот бек Благоја Тодоровски, а во потрага по нов клуб е и Бесмир Бојку.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...