Првиот Ел Класико оваа сезона, дербито меѓу Барселона и Реал Мадрид, е одложен и нема да се игра на 26 октомври на Ноу Камп, потврди денеска Фудбалскиот сојуз на Шпанија (РФЕФ).

Додека низ улиците на Каталонија се организираат масовни демонстрации, од РФЕФ соопштија дека до 21 октомври двата најголеми шпански клуба мора да се договорат околу датумот на натпреварот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...