Седум лица загинаа, а десетина се повредени во експлозија на југоистокот на Турција. Како што пренесуваат странските медиуми, експлозијата ја предизвикала импровизирана бомба поставена на локален пат, којашто се активирала додека минувало возило на локални жители.

Во соопштението од кабинетот на гувернерот на покраината Дијарбакир, се верува дека експлозивот го поставиле припадници на курдската работничка партија.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...