Екипажот на вселенскиот брод „Сојуз“, сочинет од рускиот космонаут Алексеј Овченин и неговиот американски колега, Ник Хејг, успешно се приземјиле на космодромот Бајконур во Казахстан.

Тие се соочија со проблеми откако за време на лансирањето се случила хаварија при одделувањето на првиот степен од леталото. Двајцата космонаути требало да се транспортираат до Меѓународната вселенска станица.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...