Синоќа, на граничниот премин Табановце, околу 22.00 часот, при пасошка контрола било констатирано дека М.Р. (26) од Кратово е предмет на потрага за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...