Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров постигна гол со кој влезе меѓу најдобрите стрелци во Лигата на Шампиони. Имено, Вардар беше поразен со резултат од 29:28, но голманот на Барселона, Перез де Варгар долго ќе се сеќава на потегот на Дибиров. Крилото на Вардар кај жените, Андреа Пенезиќ од Европската ракометна федерација беше избрана како една од трите ѕвезди на минатото коло во ЛШ. Вардар го победи Будуќност со високи 31:24 додека Пенезиќ постигна осум гола. Покрај неа, меѓу најдобрите беа Ксенија Смитс и Ана Седојкина.

Shpërndaj me