Шпанецот Давид Де Хеа потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед и стана најплатениот голман на светот, со неделна плата од дури 375.000 фунти, пренесуваат британските медиуми.

Како што објави клубот од Олд Трафорд, Де Хеа со новиот договор се обврзал до 2023 година, со можност за продолжување.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...