Припадници на Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје, во близина на Велес, откриле 45 стебла на марихуана.

Како што се соопштува во полицискиот извештај:

На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...