Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензините остана непроменета, а дизелот поевтини за 1,50 денари по литар.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...