Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензинoт „Супер 95“ се намали за половина денар, „98-цата, осната непроменета, а дизелот поскапе половина денар за литар.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...