Два авиона на американската армија со вкупно седуммина членови на екипажот се судриле за време на вежба над Јапонија, информираат денеска претставници на американската армија, додавајќи дека двајцата пилоти од ловецот Ф-18 се пронајдени живи.

Неименувани претставници рекоа дека едниот од пилотите на ловецот бил пронајден и дека е во стабилна состојба, додека другиот е префрлен во болница.

Loading...

Shpërndaj meLoading...