Две лица се приведени поради напад врз тројца државјани на Косово што денеска се случил во градскиот парк во Скопје. Како што дознава Алсат, во инцидентот, што се случил попладнево околу 15:10 часот, нападнати се Е.К., Љ.К и М.Б, сите државјани на Косово, а приведени се осомничените Љ.С и М.Д од Скопје.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...