Двајцата албански претседатели, Хашим Тачи и Илир Мета, заедно ја прославија Новата Година.

Токму косовскиот претседател Хашим Тачи, покрај фотографијата, напиша на Фејсбук “Честитки за Косово! Честитки за Албанија! Честитки за сите албанци!”

Loading...

Shpërndaj me

Loading...