Поранешниот премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија и таму доби азил, на својот Фејсбук профил реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев за неговото бегство.

Груевски пишува дека на памет не му паднало да влегува во багажник за какви било цели.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...