Три часа по полноќ, преку вонредна прес-конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги обвини СДСМ и другите партии кои ги поддржуваат за насилството во највисокиот законодавен дом.

Во продолжение е целосната изјава на Груевски.

Loading...

Shpërndaj me