Не е работа на Владата или на Собранието да назначуваат шеф на новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција, рече денеска пратеникот од ДУИ, Артан Груби, коментирајќи ја изјавата на премиерот Заев, преку која предложи прв човек на новото обвинителство да биде обвинителката Вилма Рускоска.

Тоа беше направено пред 4 години и гледаме како излезе, рекол Груби.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...