Рускиот носач на авиони се запали за време на поправка на пристаништето во Мурманск при што се повредени три лица.

Според првичните податоци, огнот ја зафатил првата единица за напојување, а најверојатно избувнал поради непочитување на правилата за безбедност, пренесе агенцијата „Тасс“.


Носачот „Адмирал Кузњецов“ е на ремонт од лани, а моментално е единствен активен руски носач на авиони.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...