Енис Барди е меѓу првите 10 најдобри играчи кои постигнале најатрактивни голови на шпанскиот шампионат. Енис Барди учествува со две погодоци од слободен удар, кои му обезбедија второ и седмо место. Голот постигнат против Реал Сосидеат на Барди му го обезбеди 7-то.место, додека фантастичниот удар против Депортиво Ла Коруња, му ја донесе втората позиција во изборот на десетте најатрактивните голови во Ла Лига. Аргентинецот Лионел Меси е на листата со 3 гола, додека пак гол постигнат против Лас Палмас е на првото место. Меѓу првите 10 стрелци на Ла Лига од слободните удари се и: Гризман, Ел Хадади, Вајс, Тимор и Гуардадо.

Loading...

Shpërndaj me