Во голем пожар во пристаништето во Бар, во Црна Гора, изутринава изгореа неколку бродови, пренесува РТЦГ.

Пожарот избувнал во 5:20 минути, а горел рибарски брод сопственост на руски државјанин. Неофицијално, од таму огнот се проширил и на неколку поголеми бродови во околината.

Истрагата околу причините за пожарот е во тек.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...