Актерот кој го глумеше Џар Џар Бинкс во Војна на ѕвездите призна дека сакал да се самоубие поради негативните реакции.

Ликот кој го глумел Ахмед Бест, е најомразената креација од франшизата на Џорџ Лукас, а острите критики ги доживеал во 1999 година кога дебитирал на филмското платно.

Актерот на твитер напиша дека негативните реакции влијаат на неговата кариера до ден денес иако поминале речиси 20 години.

Shpërndaj me