Марина Казановска од Русија влезе во Гинисовата книга на рекорди како прва жена на светот која најдолго испливала со еден здив. 36 годишната Русинка исплива неверојатна далечина од 154 метри. Додека пливаше во длабочините во морето кај Норвешка без помошна опрема, Марина изгледаше како сирена. Освен што е нуркач и инструкторка по оваа професија, Казановска е актерка и модел.

Loading...

Shpërndaj me