Државниот министер за Европа на германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот денеска ќе престојува во работна посета на Македонија. Тој во Охрид ќе има средба со шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, по што двајцата ќе учествуваат на интерактивната дебата на тема „Македонија на патот кон ЕУ“.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...