Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно, со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 28 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...