Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 15 до 20 степени, соопшти УХМР.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со максимална температура до 18 степени.

Loading...

Shpërndaj me