Во нашата земја денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Максималната температура во Скопје ќе достигне до 29 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...