Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Максималната температура ќе се движи од 23 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...