Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со засилен ветер од северен правец. Брзината на ветрот се очекува да достигне 70 километри на час. Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 28 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...