Во Македонија времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде 36 степени. УВ индексот ќе достигне – 9.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...