Во Македонија времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе достигне до 9. Температурата ќе се движи од 19 до 39 степени. Во Скопје слично време со температура до 36 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...