Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд.

Температурата ќе се движи од -3 до 3 степени. Во Скопје слично време со температура од 0 до 6 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...