Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од -3 до 6 степени. Во Скопје слично време со температура од 1 до 7 степени.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...