Претпладнево времето ќе биде претежно сончево со мала обачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и особено на југозапад ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град. Утринската температура се движи од -2 до 8, а дневната ќе биде од 10 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура е околу 4, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...