Во Македонија денеска ќе преовладува претежно облачно и студено време со повремени врнежи од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи во границите од 0 до 6 степени. Во Скопје слично време, со температура од -1 до 2 степена.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...