Вчера попладне во СВР Тетово било пријавено дека на место викано „мост на Вардишта“, атар на с.Вешала, тетовско, била пронајдена стара корозирана неексплодирана граната за ракетен фрлач РПГ 65мм. Гранатата била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Тетово.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...