Албанската полиција во селото Булгарец,кај Кора заплени 686 килограми мархуана.

Акцијата била спровена по дојава дека во куќа на жител на селото има поголема количина на дрога.

Полицијата трага по  сопственикот на куќата на К.Г.(45).

За неполн дваесет и четири часа ова е втора акција на полицијата во која се запленува голема количина на мархуана.

Во претходната, во село во близна на јужниот град Тепелена полицијата заплени 650 килограми марихуана и упаси две лица.

Дрогата била пакувана во вреќи и подготвена за транспорт. Основано се сомнева дека таа требало,по морски пат,да биде прошвецувана на грчка територија.

Shpërndaj me