ВМРО-ДПМНЕ реагираше на ставовите на премиерот Зоран Заев искажани денеска на церемонијата пред Владата. Партијата на Христијан Мицкоски смета дека поставувањето на знамето на НАТО не може го скрие криминалот и непотизмот на Владата. Според ВМРО, злото наречено Заев ќе заврши со организирање на предвремени парламентарни избори.

„За жал, како резултат на болеста на Заев за власт и криминализираната власт, денеска сме со згазен идентитет и отсуство на достоинство, а тоа набрзо ќе кулминира со неуспешна економија“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...