Со полициско комбе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд е спроведена во истражниот затвор во Шутка.

Судот на Јанева ѝ одреди 30 дена притвор на барање на Обвинителството, кое и неа ја сомничи за случајот “Рекет”.

Paraburgimi i Janevës, drejtëpërdrejtë nga Gjykata Penale

Publiée par Alsat sur Mercredi 21 août 2019

Loading...

Shpërndaj me

Loading...