Едно лице е убиено, а три се повредени откако со нож на улица во Мелбурн ги избоде засега неидентификуван напаѓач.Полицијата подоцна потврди дека човек бил застрелан во градите и е во болница во критична состојба, додека неколку други се третираат за убодни рани. Службата за брза помош соопшти дека на лице место се третирани тројца повредени лица.

Видео:

Loading...

Shpërndaj me