Во време кога протестите во Хонгконг не се смируваат, алпинистот Ален Роберт, познат по прекарот „француски спајдермен“, денеска се искачи на облакодер со 68 катови и закачи знаме со симболи на помирување меѓу Кина и Хонгконг.

Додека се искачувал по фасадата Роберт не користел заштитен појас ниту каква било друга опрема.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...