Деветнаесет годишниот дефанзивец Матаис Де Лихт, кој от тимот на Ајакс преминува во Јувентус, синоќа пристигна во Торино да ги спроведе потребните медицински прегледи.

Неговото слетување на аеродромот било со приватен авион, а го проследиле неколку новинарски екипи.


Се зборува дека цената за овој трансфер изнесува 75 милиони евра.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...