Истрагата продолжува и не се знае до каде ќе одведе, рече обвинителката Вилма Русковска по одредувањето на притворот за Катица Јанева. Русковска рече дека мерката притвор е неопходна и оти за да опстои притворот повеќе од три месеци, мора да биде покренато обвинение.

Publiée par Alsat sur Mercredi 21 août 2019

Loading...

Shpërndaj me

Loading...