Формула 1 тимот на „Ред Бул“ денеска го претстави својот нов болид за престојната сезона. Ќе го носи името – „RB16“.

Во австриската компанија се надеваат дека оваа верзија би можело да им донесе доволно поени за титула во конструкторската или возачката конкуренција.

Потсетуваме дека кон крајот на минатата сезона Ред Бул го продолжи договорот со Хонда за снабдување со мотори.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...