Високите зони на скопската населба Кисела Вода, на потегот кон населбата Сопиште, попладнево ја зафати невреме проследено со обилни врнежи од дожд предизвикувајќи излевање на атмосферска канализација низ улиците на населбата.

Засега немаме добиено информации за материјална штета, а видео материјалите коишто ги добивме ја покажуваат моменталната состојба на теренот.

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...