Една семејна бурекџилница во Панчево прави бурек мошне различен од оној на кој сме навикнати. Оваа бурекџилница припрема бурек со димено месо, горгонзола и пилешки копан.

Тие исто така нудат и слатка верзија од најпопуларниот оброк на овие простори која ја подготвуваат со чоколаден крем, а муштериите чекаат  долги редици за да го пробаат овој специјалитет.

Што мислите вие, дали би го пробале овој бурек?

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...