Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната партиска прес конференција откри дека до нив се доставени искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема неговото име, но има имиња на луѓе од власта, не сакајќи да открие детали. Мицкоски рече дека ќе ги објави, само доколку тој и неговата партија видат дека водењето на овој случај оди во друг правец.

 

 

Loading...

Shpërndaj me

Loading...