По којзнае кој пат Лука Дончиќ ја спаси екипата на Далас и во завршницата обезбеди победа над кошаркарите на Њу Орлеанс со резултат од (122-119).

Словенечкиот плејмејкер имаше уникатна можност да стане најмладиот кошаркар во историјата на лигата со „трипл-дабл“ учинок. За тоа му фалеше само еден скок, кој за жал, не успеа да го запише во трилер завршницата. Мечот го заврши со 20 поени, десет асистенции и девет скока.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...