Фудбалерот на Арсенал, Деле Али доби пластично шише во главата откако неколку пати упати провокација кон публиката.

Инцидентот се случи на синоќешниот натпревар меѓу екипите на Тотенхем и Арсенал во кој топџиите не успеаја да се пласираат во полуфиналето на англискиот Куп. Гостинските фудбалери на Тотенхем дојдоа до победа со головите на Сон и Деле Али, со што се осветија за поразот од Арсенал во Премиер лигата пред неколку недели.

Loading...

Shpërndaj me

Loading...